לחץ,מתח,סטרס,דאגות ומתחים,ידועים כמעוררי מחלות ובעיות אם לא מטופלים ,אפילו אימוני כושר שמפעילים לחץ על שרירי הצוואר והכתפיים יכולים לגרום למגרנות וכאבי ראש.אנשים רבים חושבים שהקשר הוא לא ישנתי מספיק,לא שתיתי מספיק מים,יכול להיות אבל הדבר הרבה יותר מורכב ולא קשור רק בדברים הבסיסים .לקיחת כדור משככי כאבים עוזרת מעט,אבל אינה פתרון לבעיה אלא רק הקלה געית, חשוב לטפל בבעיה מהשורש והיסוד.

רוב כאבי ראש והמגרנות מקורם בשרירי הלסת,שרירי הצוואר ושרירי הגב העליון .מטופלים רבים חווים מדי יום,כאבי ראש עצומים ומגרנות שפוגעות בהם בתפקוד היומי, אינם יודעים מה לעשות,עד שמגיעים לאבחון המצב נהיה אקוטי וקשה לוקח זמן להגיע לריפוי שלם. מגרנות וכאבי ראש נובעות בעיקר ממצב רגשי או  פיזי, מקרים רבים כאבי ראש ומגרנות מגיעים על בסיס מתח בשרירי הצוואר,או שרירי הכתפיים .

עיסוי קבוע עם דגש על הרפיית שרירים בכתפיים ובצוואר הוא אמצעי המניעה הטוב ביותר.

עיסוי עצמי כולל  תפיחות על הקרקפת כאשר המגרנה לא בשלב אקוטי יכול מאוד לעזור .

עיסוי רפואי הכולל עיסוי צוואר ממוקד אשר כולל את השרירים  בצד האחורי של הצוואר,שרירים תת עורפיים,שרירי האספלנית,הרב יתדי והמסובבים יקלו  על המגרנות וכאבי הראש באופן  מיידי.

עיסוי צוואר משחרר את כאבי הראש,יכולות כמובן להיות עוד סיבות רבות לכאבי ראש והם יאובחנו במהלך העיסוי הראשון.

עיסוי צוואר הוא כואב וגם  עדין אבל כאשר משתחררים שרירי הצוואר תחושו הקלה רבה.

חשוב לדעת כי בורטיגו המצב שונה לטיפול וחשוב מאוד ליידע את המטפל אם ישנו חשש לורטיגו או אובחן ורטיגו.

ניר חוכיימה מעסה עד הבית מסביר על הגורמים וכיצד ניתן לפתור ביעילות את כאבי הראש המגרנות .

צוואר תפוס
עיסוי צוואר
עיסוי אבנים חמות

שריר הרקה נקרא platysama,שריר שטוח ורחב המכסה את אזור הרקה מעל האוזן ולפניה.נקודות כאב בשריר הרקה,תורמות לכאבי ראש בחלקו הקדמי ובצד.

עיסוי שריר הרקה באצבעות נתמכות יעזור מאוד להקלה בכאבי הראש .

שריר חצי זיזי הראשי,מחבר את החוליות של הגב העליון והחוליות של הצוואר עד בסיס הגולגולת.

מספר נקודות גורמות לכאב חצי ראש קצת מעל האוזן,נקודות אלו נמצאות בשרירים התת עורפיים .

נקודות בחצי הזיזי הראשי ובטרפז יכולות ליצור לחץ על העצב העורפי הגדול, בעצם הוא עצב תחושתי של האזור האחורי של הראש.

שרירי הצוואר יש להם חשיבות גדולה,מרבית המטופלים סוחבים צוואר עמוס ותפוס אשר גורם להרבה בעיות ולא רק למגרנות וכאבי ראש,אלא גם  לבעיות של כתף,דלקת בכתף,מפרקים,שרירים הצמודים לחוליות וגם  לשריר הרחב גבי .כאשר יהיה לחץ על שרירי הצוואר, האדם ירגיש כאבי ראש ומגרנות שלא עוזבות אותו.

עד שלא יקבל עיסוי רפואי לשרירי הצוואר עיסוי ממוקד ויסודי הדבר לא ייפתר .שרירים תת עורפיים ממוקמים בדיוק מתחת לעורף,הם מורכבים מארבעה שרירים קטנים בכל צד כל אחד בכיוון שונה,מחברים את שתי החוליות העליונות של הצוואר עם הגולגולת.שרירים תת עורפיים גורמים לכאב שמרגישים בתוך הראש מאחור עד העין והמצח תחושה שכל הצד כואב בראש.

צוואר תפוס אחד הגורמים לכאבי ראש השרירים התת עורפיים מתעייפים מהר שמסובבים את הראש, השרירים עשויים להיות מכווצים בגלל מתח רגשי וזה בעצם  ההקשר בין מצב רגשי למגרנות .הגרון מהווה את המצב הרגשי,אזור הרגשות ולכן הצוואר תמיד יהיה האזור הראשי שנפגע

שכבו על הרצפה כאשר יד אחת תומכת בראש ויד שניה מחזיקה כדור טניס,גלגלו את הכדור טניס על שרירי הצוואר,צידי הצוואר גם שתרגישו כאב קל, כאב טוב אל תפסיקו עד שתרגישו שחרור מלא.יש לבצע תרגיל זה פעמיים ביום בוקר וערב .

בצוואר האחורי ישנם ארבעה שכבות של שרירים,השכבה החיצונית היא הטרפז,מיד מתחתיה שריר האספלנית,אחריו נמצא שריר חצי זיזי הראשי העובר במקביל לעמוד שדרה,מתחת לכולם המסובבים הרב יתדים,שרירים רבים  קטנים העוברים בין  זיזי החוליות ועוזרים לסובב את הצוואר ולכופפו הצידה .

שריר האספלנית הראשי,הוא בעצם רצועות רחבות המחברות את חוליות הצוואר,עם החלק האחורי של הגולגולת האלכסוני הופך את האספלנית הראשי למרכזי בסיבוב הראש .שריר האספלנית תפוס ועמוס בלחץ,מקרין כאבים לחלק העליון של הגולגולת סיבה נפוצה לכאבי ראש .

שריר האספלנית הצווארי,מחבר את החוליות של הגב העליון עם חוליות הצוואר.נקודות כאב בחלקים העליונים, גורמים לכאבים שמתחילים בבסיס הגולגולת ועוברים  קדימה מאחורי העיניים.התסמינים האלה של האספלנית הצווארי הם כאב המיגרנות .שריר הרב יתדי והמסובבים הם השכבה העמוקה של שרירי הצוואר שרירים קטנים רבים ,עוברים בין  החוליות בזוויות שונות ומאפשרים את התנועות העדינות של הראש והצווארנקודות כאב ועומס בשרירים אלה יכולות להופיע ולגרום כאב בכל אזור הצוואר .

עיסוי חשוב ביותר לקיומנו,אין קיום ללא מגע אנושי ללא חמימות אנושי בתקופה בה הניכור הולך וגדל .מגע חשוב לזרימת הדם  אל איברי הגוף שכן זרימת דם לקויה עשויה להביא למחלות ובעיות רבות בגוף.ישנה חשיבות רבה לבחירת סוגי עיסוי שכן ישנם עיסויים שלא מתאימים לכל אחד,למשל עיסוי שוודי אינו עונה על הצורך לפתירת בעיות רפואיות או בעיות אורטופדיות.

עיסוי רפואי או עיסוי רקמות עמוק יתמקדו יותר בבעיות של שלד ושרירים למשל כאבי צוואר כרוניים,כאבי צוואר הנובעים  מבעיית חוליות דוגמת פריצת דיסק או בלט  דיסק ועשויים  להקל על כאבים הנובעים מבעייה זו .

מגע הוא בסיס חשוב ביותר,לקיומו של האדם,מגע הופך אותנו לשמחים ומלאי באנרגיה טובה .איזון גוף נפש ביטוי מקובל לרצון האנושי בקרבה וחום.מרבית האנשים שאני פוגש במהלך טיפולים אינם מודעים למצבם הגופני.העומס הלחץ גובר משבוע לשבוע,עד שהאדם נתקע .לא צריך לחכות עד שאתה לא יכול לקום מהמיטה,או חווה כאבים או מרגיש בעייפות רבה .

עיסוי בשרון
עיסוי רקמות עמוק