פריצת דיסק יכולה להופיע בעקבות תאונת דרכים,דבר העשוי לשבש את שגרת חיי היום יום  ומלווה בכאבים רבים ואי נוחות .

תאונות בעוצמות בינוניות עד חזקות כאשר יש צליפת שוט,מזעזעות את מערכת השרירים ואף  גורמים לכאבים או להופעת בלט או פריצת דיסק.

הבשורה לפריצת דיסק מכניסה את המטופל לפחד וסטרס אבל זה באמת לא סוף העולם יש המון טיפוליםאשר עוזרים בשיקום האזורים הפגועים ועוזרים להטבה והקלה בכאבים.

תאונת דרכים מלווה בטראומה של הגוף והשרירים דבר אשר גורם להתכווצות שרירים ולחץ על שרירי צוואר התת עורפיים,שרירי צוואר קדמיים,שרירי גב תחתון דבר אשר עשוי להתבטא בכאבים חזקים מאוד ואף פריצת דיסק.

ניר חוכיימה מעסה רפואי בתל מונד נותן בהסברו כיצד מתמודדים עם פריצת דיסק,כיצד מומעים את הכאבים הנוראים המלווים בפריצת דיסק.

פריצת דיסק תאונת דרכים

פריצת דיסק זהו מצב אשר סיבי הדיסק נקרעים,נוזל הדיסק נשפך החוצה.

 מצב המלווה בכאבים רבים, קל וחומר אם ישנה מעורבות של תאונה וזעזוע גופני וטראומה לגוף.

פריצת דיסק בעקבות התנהלות לקויה,יכולה להופיע לכל אחד אשר עבר את גיל 30 בשל שינויים ניוונים בגוף,קל וחומר אם אתם  עוסקים בפעילות ספורטיבית מוגברת אשר מלווה בפציעות ספורט כגון דלקות,עומס שרירים,עומס על גב תחתון,הרמת משקלים כבדים פתירת דלקות וכאבים ניתן להקל בעיסוי רפואי,עד לפתירה מלאה של בעיות הנוצרות מעומס על שרירי הגוף .

עיסוי רפואי

כאשר ישנה פריצת דיסק הכאב הוא חד ולעיתים מופיע הקרנות לרגליים,עד מצב של הירדמות של שריר הראש החיצוני ברגל(מהברך  כלפי מטה).

עיסוי רפואי פריצת דיסק עוזר בהקלה על הכאבים,שחרור שרירים אשר צמודים לחוליות במיוחד שרירים לדיסק הפגוע הפחתת העומס על השרירים ובכך נוצר הקלה בכאב.

בדיקות כמו MRI  או CT  עוזרים לקבל תמונה מלאה,ברוב המקרים מטופלים רבים אינם  מעונינים באופצייה של ניתוח ומעדיפים פתרונות טבעיים כמו פיזיותרפיה,עיסוי רפואי,עיסוי שיקומי,הידרותרפיה,עיסוי צמחי מרפא,תרגילים לעיסוי עצמי אשר עוזרים מאוד בהקלה על הכאבים.

בלט דיסק

עיסוי רפואי פריצת דיסק עוזר להקלה ושחרור כאבים אשר צמודים לחוליות הפגועות,גם במצב של בלט דיסק הדבר נכון עיסוי נכון ומדויק על שרירי הגב או הצוואר תלוי היכן הפריצה יעזור בהפחתת הכאב עד למצב בו אין כאב בכלל.

כאשר מטפלים בכאב חולייתי הנובע מעומס על שרירי הגוף חשוב להבין כי העיסוי מלווה בכאב לפחות בעיסויים הראשונים,אך השיפור וההקלה מגיעה בדרך כלל לאחר העיסוי השני .

טיפול בטראומה של השרירים מתבטא בכאב רב ובכיווץ שרירים אשר אם לא מטופל הכאב מחמיר כל שתקדימו לטפל בשרירים תסבלו פחות מכאבים .

לרוב יש צורך בסדרת עיסויים רפואיים ושיקומיים המלצתי לפי המקרה של המטופל אך ברוב המקרים נדרש איזון גוף כללי של עיסוי רפואי בתדירות פעם בשבוע .

צמחי מרפא עוזרים מאוד לטיפול בכאבים חריפים וחזקים הנובעים בשל פריצת דיסק .

עיסוי תאי הרבל באג'ס,הינו עיסוי חם כאשר מוכנסים לתוך כדור בד עשבי מרפא כמו זנגוויל,למון גראס,מנטה,לימונית,קמומיל,לבנדר.

אופן חימום שקיות צמחי מרפא בסיר אידוי עד לרתיחה כאשר הם חמים ורטובים.

עיסוי משולב עיסוי רפואי ולחיצות עם שקיות צמחי מרפא כאשר הם לחים וחמים מרפא שרירים תפוסים במיוחד שרירים עמוקים הקרובים לחוליות ובכך מוריד את הכאב מיידית במצב של פריצת דיסק .

אופן הלחיצות מזכיר את הטווינא והשיאצו עיסוי דינאמי,חם,משחרר ומרפא כאבים חזקים  מאוד.

עיסוי צמחי מרפא פריצת דיסק

רוב האנשים מכירים את הוולטרן ג'ל או את הטייגר באלם,דראגון ,או מדבקות לשחרור שרירים.

ישנם משחות חזקות בעלות תכונות תרפויטיות,עוזרות להקלה מיידית של הכאבים. משחות הבנויות על מרכיבים שמנים אתריים אשר עוזרים בהקלה ושחרור הכאב שימוש בשמנים אתריים מחממים

משחת ארניקה מורכבת משמנים אתריים לכאבים חזקים פריצת דיסק

שמן  דקל  שעוות דבורים שמן שקדים  שמן  ארניקה שמן  ציפורן   שמן  קמפור 

משחה לכאבי שרירים בלט דיסק ,פריצת דיסק,בקע דיסק

 שמן דקל,שעוות דבורים,שמן  שקדים,שמן רוזמרין,שמן מנטה,שמן  למון גראס,שמן פלפל שחור .