שיאצו טיפול מאוד מבוקש בקרב מטופלים,עצם העובדה שהוא נעשה בבגדים מלאים נוח מאוד לאנשים שלא אוהבים להתפשט ולא אוהבים שמנים.טיפול שיאצו מטפל בבעיות של כאבי גב תחתון,כאבי גב עליון,טיפול בפריצת דיסק,בלט דיסק,פריצת דיסק ובלט בצוואר,כאבי שרירים,כאבים נברלגיים,פיברומלאגיה,דלקות,דלקות כתף,שחרור שחמות תפוסות,כאבים ברגליים,הקלה בכאבים ואיזון גוף נפש.

טיפול שיאצו טיפול ללא שמנים,מתבצע בלחיצות על מרדיאנים,שיאצו מבוסס על עקרונות דומים לאלה של הדיקור הסיני,הנקרא בשפה המקצועית אקופונקטורה.פירוש המילה לחיצה באצבע.המטפל לוחץ בעזרת אצבעו או אגודלו על נקודות מסוימות,שהאקופונקטוריסט מחדיר אליהם מחטים להשגת אפקט דומה.

בטיפול שיאצו נעשה שימוש גם בכל כף היד במרפקים ואפילו בכפות הרגליים,ורגליים לשם הרגעה או המרצה באופן שמאזן את זרימת האנרגיות הין והיאנג במרידיאנים.הין ויאנג,הם חלק מהפילופוסיה הטאואיסטית העומדת בבסיס שיטת הדיקור המסורתית והשיאצו.

היין והיאנג מתארים אנרגיות או תכונות.שני סוגי אנרגיה מנוגדים ומשלימים הזורמים בכל הטבע.בני האדם נתפסים כחלק מן השלם הזה.אנרגיות הין ויאנג זורמות בגוף,ברשת של צינורות,המכונים מרדיאנים.כאשר אנרגיית היאנג זורמת מטה בחלקו האחורי של הגוף,ואנרגיית הין זורמת כלפי מעלה בקדמת הגוף,שתיהן מקיימות בינהן איזון מעודן ומתמיד.

כאשר האיזון קיים האנרגיה זורמת בחופשיות,האדם חש בריא.אם אחד המרידיאנים חסום בנקודה מסוימת,נוצר עודף או מחסור באנרגיה מתפתחת מחלה.תפקיד הדיקור או הלחיצה,הוא לפתוח את החסימות ולאפשר זרימת אנרגיה חופשית ומאוזנת.

טיפול שיאצו מאזן גוף-נפש,טיפול בצאקרות,שחרור חסימות רגשיות,הפחתת עומס ולחץ,איזון סוכרים ואיזון לחץ דם,מאפשר תנועה טובה יותר,גמישות,גמישות מפרקים,תנועה ללא כאבים.

טיפול שיאצו מסורתי,מתבצע על מזרון גדול,יעיל גם למטפל גם למטופל.המטפל יכול לשלב אפקטים רבים יותר בטיפול (גם על מיטת טיפולים גדולה ורחבה זה בסדר).נוחות של המטופל כאשר הוא שוכב על הבטן שם ראש על כרית,במהלך הטיפול גם ישכב על צידו של הגב.

שיאצו הריון,נשים רבות בהריון פונות אליי לטיפול בהקלה בכאבי גב,טיפול נפוץ מאוד להקלה בכאבי גב כאבי גב תחתון,במהלך הריון.המטפל מבצע מניפולציות,מתיחות,רוטציות,ומתמקד בכל חלקי גופו של המטופל.שיאצו הוא טיפול רפואי,מטרתו להביא את הגוף לאיזון,אך הוא בהחלט טיפול מהנה,מרגיע,מפנק.