עיסוי רקמות עמוק נקרא גם בשם deep tissue massage הוא עיסוי חזק מאוד,עבודה על השרירים העמוקים.מתמקד בבעיות של כאב כרוני,כאבי צוואר,צוואר תפוס,כאבי גב,שחמות,מפרקים,גידים,חולשה בגוף,פרקים וכתפיים.מטרת הטיפול לשפר את היציבות בגוף,לאזן,לשחרר שרירים תפוסים,ליצור גמישות רחבה יותר.

בטיפול הנעת מפרקים,טיפול בשכבות העמוקות של השריר ומתיחות.ניקוי רעלים מהגוף,לשפר את תפקוד הגוף ולהביא למצב של קלילות ושחרור.עיסוי אל תוך הרקמה הרירית של השרירים מתמקד בשרירים ובאזורים החשופים יותר לדלקות,פציעות,חבלות.הוא יותר מתאים לאנשים שהמתח גדול מנשוא ומצטבר בשחמות(כרוני)והם זקוקים לטיפול עמוק.

עיסוי רקמות רכות מתמקד בעבודה על מפרקים,פרקים,גב תחתון,אגן,עצבי הידיים,כתפיים,שרירי הרגליים,שריר דו ראשי,תלת ראשי,תאומים,מקרבי ירך,פושטי ירך,שלד ושריר.

עיסוי רקמות עמוק,תורם לחזרה של הגוף למצב תקין,תוך כדי הנעת מפרקים ושרירים בצורה טובה יותר.עיסוי רקמות הוא טיפול חודרני,רפואי,שחרור רעלים,ניקוי הגוף מפסולת,יעיל לבעיות כתף ומפרק תורם הפחתת כאבים במצבים של פריצות או בלטי דיסק .תדירות עיסוי רקמות רכות תלוי במצבו של המטופל,ככל שיש יותר בעיות העיסויים יהיו הרבה יותר קרובים אחד לשני על מנת שנגיע לתוצאות טובות .

עיסוי רקמות עמוק מתאים לספורטאים ומתאמני חדר כושר דבר אשר עוזר בהתקדמות ושיפור תוצאות,מניעת פציעות ספורט ותחזוק תקין  של שרירי הגוף.גם אנשים אשר יושבים שעות על מחשב,עמידה מרובה,נשיאת משקלים כבדים עיסוי רקמות עמוק יעזור בהפגת כאבים  ושחרור שרירים כמו גב תחתון,צוואר וכתפיים.

השמן המומלץ בעיסוי רקמות עמוק הוא שמן שומשום אשר מכיל 12%חומצת שומן רווית,עשיר במגנזיום,סידן,ברזל,זרחן,ובלציטין.אם כי אני מעדיף תמיד,להשתמש בחמאה ולהיכנס עמוק וחזק לעבודה על השריר או המפרק.(מעולה לדיאטה ולזכרון,אנשים העובדים בעבודות משרדיות נוטים לסבול מכאבי גב עליון,כאבי גב תחתון פונים גם הם לעיסוי רקמות עמוק.חומר חיוני לחיים מהעובדה שהוא מגן על הממברנות התאים ואף מהווה חלק מהם).

שמן שומשום מעולה לעיסויים,מטהר,בשימוש פנימי הוא מעלה את ייצור הכדוריות האדומות.שמן שומשום מעולה לסובלים מאנמיה,הסכת שמן על העין השלישית,מכניס את המטופל למצב היפנוטי,מנקה מחשבות,ממרכז,בגלל רמת סידן גבוה.תורם לחומציות גוף תקינה ומתאים מאוד למחלת הגאוט-שקיעת שתן ברגל (מחלת פרקים)שמן שומשום תורם להפחתת הרדיקלים ולאיזון חומציות בדם.עוזר להבהרת עור ומחמם פנימית וחיצונית,שמן מאוד אנרגטי מטהר את הגוף ומנקה מרעלים.גם לאחר שהיה של 20 ד'ק מוציא את כל הפסולת החוצה.שמן השומשום הוא בהחלט הבחירה הטובה ביותר שאעשה בעיסוי רקמות עמוק.

הצורך במגע הוא צורך הישרדותי וחשוב להתפתחות תקינה של מערכת העצבים,יצירת גבולות ביני לבין העולם החיצוני,קירבה,תמיכה,התפתחות נכונה של דימוי גוף ודימוי עצמי,פיתוח קשר,ערנות,סקרנות,ויכולת הפגנה רגשית.כאשר אני מדבר על מגע העור מהווה את הקשר האינטימי עם העולם החיצוני יש לו תפקיד מרכזי בחילוף חומרים,בויסות טמפרטורות בהגנה מפגיעות ונזקים ממלא פוקנציות חושיות כמו תחושות חום,קור,כאב ומגע.

עיסוי רקמות עמוק פותח חסימות רגשיות,מפיג לחץ ומתח,משמח אנשים עצם העובדה של שחרור שרירים וזרימת דם טובה יותר לכל איברי הגוף .מסייע בתנועתיות טובה,פתירת דלקות וכאבים בגוף תפקוד ללא כאבים וללא מגבלות תנועה חשובה לפעילות התקינה ביום יום .

בקרב ספורטאים ומתאמני חדרי כושר עיסוי רקמות עמוק תורם למניעת פציעות בטיפולי תחזוקה ושיפור תוצאות באימונים.

לאחר טיפול רקמות עמוק(לא חובה אך קורה לרוב )ריאקציה שהיא בעצם תגובת גוף לטיפול כאב קל של הכניסות העמוקות לשרירים. 

תופעה זו הינה דבר נורמלי ועוברת מהר אך ייתכן בטיפול הראשון במיוחד אם המטופל היה תפוס מאוד עד 72 שעות המטופל ירגיש טוב לכל אורך השבוע כולל זמן הריאקציה .