עיסוי שבדי,הוא העיסוי הבסיסי אשר קיים בתחום העיסויים.עיסוי שבדי משלב הנאה,רוגע,טיפול לצורכי ריפוי לכן הינו פופלארי בקרב מטופלים רבים.עיסוי שבדי מתאים לרוב המטופלים בגלל שהעיסוי נעים ומלטף לכן הינו פופלארי.

חשוב מאד לדעתי לשים לב לעובדה שמאחרי כל שיטת עיסוי נמצא פילוסופית חיים והשקפת עולם.אם האירוודה באה לשפר את השתלבות היחיד בטבע הרי שמנגד העיסוי השוודי מוקדש לטיפוח הצטיינותו של היחיד.

עיסוי שבדי הוא עיסוי משחרר ומורגש הכולל אלמנטים של תנועות ארוכות,לישה,חיכוך,הקשה,כלי הקשה,רטט,ותנועות רעידה.עיסוי שבדי נותן מענה לשלל בעיות רפואיות,פריצת דיסק,בלט דיסק,כאבי גב,כאבי גב תחתון,טיפול בדלקות,בעיות מפרקים,צוואר תפוס.

עיסוי שבדי
עיסוי
עיסוי

היוצר היה הנריק לינג(ידוע ברפואה המשלימה כמי שהמציא את העיסוי השוודי אך  זוהי התייחסות צרה למדי אל אדם בעל תחומי התענינות רבים הנוגעים לגוף  האדם ונשמתו)נולד ב15 לנובמבר 1776- ונפטר בשנת 1839 הוא גילה  בשנת 1800 כי העיסוי  הוא  קריטי לרפואת כאב .

מפעל חייו של לינג היה כאשר פיתח סדרה של תנועות התעמלות כדי להקל על כאב כרוני .לינג שהיה גם רופא ובעל השכלה בתחום מדעי נחשב שנוי במחלוקת למדי.שאיפתו הגדולה היתה לעשות כל שביכולתו כדי להפוך את האוכלוסייה השוודית חזקה ובריאה הן בגוף והן בנפש.בשנת 1813 קיבל לינג רשות מבית המלוכה לפתוח בשטוקהולם את המכון המרכזי להתעמלות.

מכון שהיה בית הספר הראשון בעולם,להכשרת מדריכי התעמלות. קיים גם היום.סוג של עיסוי זה עדיין קיים בשוודיה ומכונה לינגיזם ומלמדים אותו במכון שלינג יסד.כאשר החלו מעסים בארצות אחרות לאמץ את שיטתו דבק בה השם,עיסוי שבדי.

לינג האמין באמונה לוהטת כי ניתן להטמיע את ההשפעות החיוביות של העיסוי והצליח למשוך רופאים למכון .הנריק לינג הניח את היסודות לעיסוי שוודי קלאסי והוא נחשב לאבי השיטהעיסוי שבדי יעיל בטיפול בכאבי שרירים עווית שרירים,שחרור נוקשות ושיפור טונוס השרירים

עיסוי שבדי מתאים  לאנשים שלא אוהבים מגע חזק מאוד,יש שיקראו לזה עיסוי מפנק או מסאז משחרר יחד עם זאת נחשב לעיסוי בסיסי ומשחר שרירים.עוצמת העיסוי נחשבת לבינונית ומבוצע בו כניסה לשרירים הלא העמוקים אך עוזר בשחרור מתחים,שרירים תפוסים הנובעים מעומס או פעילות ספורטיבית מוגברת.

×מסייע בהקלה בכאבי ראש ומיגרנות×
×מניע את המערכת הלימפתית ומסייע בחיזוק המערכת החיסונית×
×תומך בטיפול ביתר לחץ דם×
×מעודד תנועה במערכת העיכול והסדרתה
משפר החלמה של רקמות צלקתיות ועוזר במניעת הידבקויות של רקמות ×
×מסייע בניקוז יעיל של רעלים מהגוף×
×מאפשר נשימה עמוקה יותר ועוזר בשינה טובה יותר החיונית לגוף×
×מפחית מתחים,חרדות ולחצים שנצברים בגוף ומסייע בשינה טובה יותר×
×יעיל במקרים של הפרעות שינה,נדודי שינה,תחושת עייפות וחוסר ויטאליות ×

טיפול רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגיה הינו טיפול לא פולשני המבוצע דרך כפות הרגליים כאשר לכל נקודה בגוף ישנה השפעה על איברים מסוימים בגוף .

סוגי עיסויים-מדריך לבחירת עיסוי

איך בוחרים עיסוי?מה אומר כל עיסוי?מאמר מקיף ומורחב על כל סוגי העיסויים הקיימים הכולל עיסויים מיוחדים

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הינו עיסוי חזק אל רקמות השריר העמוקות.עיסוי המתאים לספורטאים מניעת פציעות ושיקום שרירים.